Palety do celej Európy.

O Nás

O firme

Firma pracujúca s drevom a paletami bola založená v roku 1992 p. Antonom Jendrolom, st. Zamestnávala 3 ľudí. Od roku 1994 začala spolupráca s firmou IKEA. Firma sa postupne vyvíjala. Spoločnosť zakúpila pílu na palety pre opravovanie EUR Paliet pre spoluprácu s blízkou cementárňou.

 

Spoločnosť rokmi menila názvy: Drevostav, Slovpalet, atď. Od roku 2005 je to Drevopal, s.r.o. Je to plne súkromná firma vlastnená p. Róbertom Jendrolom.

 

Udržiavame IWAY standard a od konca roku 2006 aj 4SIP. Hlavným cieľom je kvalita výroby. Dosiahli sme 2 reklamácie za posledné 2 roky.

 

 

Súčasnosť

V súčasnej dobe máme približne 120 zamestnancov, ktorí pracujú v 3 smenách, 6 dní v týždni. Firma sa neustále rozvíja a naše investície presiahli 30 mil. SKK. To nám umožnilo zefektívniť výrobu čo sa prejavuje v konečnom dôsledku na zvýšení kvality pri súčasnom znižovaní ceny palety.

 

Investície nám nielen dovolili zvýšiť produkciu, ale aj postaviť skladovacie priestory a sociálne zariadenia pre zamestnancov. Celková skladová plocha je približne 1500 m2.

 

Naše palety sú posielané na viac ako 130 miest určenia v Európe, Rusku, USA a Číne.

 

Spoločnosť Drevopal s.r.o. má viac ako 20-ročnú tradíciu vo výrobe a oprave drevených paliet. V súčasnosti vyrábame tri typy paliet, prevažne palety EUR. Výroba paliet prebieha na klincovacích automatoch, kde je zabezpečená požadovaná presnosť uloženia materiálu a stabilita klincového obrazca. Celý proces výroby je riadený internými predpismi a pracovnými postupmi, je zdokumentovaný a vyhodnocovaný. Výrobné dávky každej pracovnej zmeny podliehajú kontrole o čom sú vedené záznamy. V našej spoločnosti pracuje viac ako 80 pracovníkov, ktorí pravidelne absolvujú potrebné školenia a kurzy.

 

Výrobná kapacita spoločnosti (prepočítaná na palety EUR, nakoľko u rôznych typov je kapacita rozdielna) je v súčasnosti 750 000 kusov ročne.

 

Firma Drevopal s.r.o. má na svoju výrobu všetky potrebné oprávnenia povolenia a registrácie čo dokladujeme v prílohách.

 

Materiál používaný vo výrobe pochádza z vlastného porezu - cca 60% a z nákupu hotového reziva a prírezov od renomovaných piliarskych spoločností - cca 40%.


V našej výrobe je zavedený postup na zaistenie vysledovania pôvodu drevnej hmoty tak, aby bol preukázateľný jej pôvod až na lokalitu ťažby a bolo tak zabránené spracovaniu dreva pochádzajúceho z nelegálnej ťažby, prípadne pochádzajúceho z chránených území.

 

Drevopal s.r.o. je finančne zdravá firma, ktorá si pravidelne plní všetky odvodové a daňové povinnosti, čo v prípade potreby vieme zdokladovať.

 

 

Napísali o nás

Drevársky magazín 9/2011: Chýba automatizovaný uzol triedenia a klietkovania reziva. DREVOPAL, s.r.o., Ladce sa aj napriek hospodárskej kríze stále drží medzi piatimi najväčšími výrobcami drevených paliet v SR.

 

Viac sa dočítate tu...

Súbory na stiahnutie

Kontaktujte nás

Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia